14151617181920
21222324252627
28293031

Võrkpall: PILDID! VIDEOD! Esimese finaalmängu võitis Estonia 3:2

Põlevkivi Volle esimene finaalmäng Narva karjääri ja Estonia kaevanuse vahel näitas, et finaali on sel aastal jõudnud võrdsed vastased.

Esimene geim algas kohe punkt-punkti mänguga. Seisul 5:4 Narva kasuks sai Estonia 4 punkti järjest ja asus juhtima, kuid Narva viigistas seisu ja edasi jällegi vaheldusid punktid seisuni 16:15 Estonia kasuks. Nüüd järgnes mõõnaperiood Estonia võistkonnal, kus Narva sai 6 punkti järjest ja seda edu nad käest ei lasknudki ning võitsid geimi 25:20.

Teise geimi alguses jällegi punkt-punkti mäng, kuid kui seisul 13:12 Estonia kasuks said narvakad jällegi 6 punkti järjest, oli ka selle geimi lõpus initsiatiiv Narva võistkonna käes ja geimivõit 25:19.

Kolmas geim oli selles kohtumises pöördeliseks. Punktid vaheldusid seisuni 13:13. Narva sai 5 punkti järjest ja nüüd tundus neile, et võidavad ka selle geimi kergelt, kuid Estonia polnud veel alla andnud. Estonia võttis aja maha ja see aitas, sest sellest alates ei klappinud narvakatel enam üldse mäng. Estonia sai 4 punkti järjest. Narva võttis ka seepeale aja maha, kuid see ei pidurdanud Estonia võistkonda, kes nüüd oli hoos ja sai 6 punkti järjest ning asus juhtima 23:19. Narva suutis veel vahet vähendada 22:23, kuid õnnestunud ründelöögid Estonia võistkonnalt ja geimivõit 25:22.

Kuigi neljanda geimi alguses jätkus punkt-punkti mäng, oli initsiatiiv juba Estonia käes. Seisul 9:7 Narva kasuks sai Estonia 6 punkti järjest. Edasi suurendasid nad eduseisu veel kolme punkti kaupa ja võitsid geimi 25:19. Viiendas geimis läks Estonia kohe juhtima, kuid Narva viigistas seisu 7:7. Jällegi 4 punkti järjest Estonia võistkonnalt ning sellega oli Narva vastupanu murtud - 15:10 geim Estoniale ja kogu mäng 3:2.

3.-4. koha mäng Veteranide ja Ojamaa kaevanduse võistkondade vahel toimub 14. aprillil algusega kell 18.15 (saali saab 18.00).
Teine finaalmäng toimub 24. aprillil algusega kell 18.15 (saali saab 18.00).