14151617181920
21222324252627
28293031

Korvpall: VIDEOD! Kaks eriilmelist mängu teises liigas

Eesti korvpallimeistrivõistluste teise liiga veerandfinaalis on paaris KK HITO II - BC Kala/Põlva seis 1:1 ehk poolfinaali pääseja selgitab kolmas, otsustav kohtumine, mis peetakse Põlvas.

Reedel Põlva spordikeskuses peetud avakohtumist dikteeris algusest peale kodumeeskond, kes 5:4 eduseisult läks ette 15:4 ja 20:12 ning kuigi hitolased jõudsid seisuni 20:17, siis pärast kaht möödaläinud vabaviset lasti vastane avaveerandi lõpuks taas turvaliselt ette - 29:17.

Teisel veerandil BC Kala suurendas oma eduseisu tasa ja targu ning poolajaks oli vahe juba 15 punkti - 47:32.

Kolmas veerandaeg oli väljakuperemeeste soolo, kes seisult 52:36 viskasid viie minutiga järjest 21 punkti ning vahe oli korraks enam kui kahekordne (73:36) ja veerand lõppes seisul 77:43.

Kuna mängu saatus oli sisuliselt otsustatud, siis kumbki meeskond viimasel veerandil enam suurt ei pingutanud, kodumeeskond kaotas veerandi 15:28, kuid võitis mängu 92:71.

HITO II parim oli Siim-Markus Post 16 punktiga.

Video

Pühapäevasel mängul oli ilusam nägu

Pühapäevane kohtumine Jõhvi spordihallis oli märksa korvidevaesem ja kuigi KK HITO II viskas vähem punkte kui võõrsil, saadi siiski ülekaalukas võit 69:43.

Mõlemad meeskonnad mängisid pühapäeval pea samas rivistuses kui ka reedel. BC Kala/Põlval oli 11 mehe seas vaid üks muudatus, reedel 6 punkti visanud Mathias Põlluveere asemel oli Jõhvisse tulnud Avo Alender, kes viskas Jõhvis 4 punkti. HITO II oli samuti vaid üks muutus, reedel jalale liiga teinud Rasmus Luud ei saanud reedesele 4 punktile pühapäeval lisa teenida ehk pühapäeval mängisid hitolased üheksakesi. Samuti oli HITO II vahetus treenerite pingil, reedel HITO II appi tulnud Lehar Kumarit asendas pühapäeval meistriliiga meeskonna loots Priit Sternhof (eri põhjustel ei saanud kummalgi päeval meeskonda juhendada ükski kolmest (Priit Käen, Raul Rõõmus, Margo Tali) registreerimislehele kantud treenerist).

Kuigi koosseisud olid sarnased, oli pühapäevane mäng reedega võrreldes hoopis teisest puust. HITO II sai Janar Urrese 11 punkti toel kohe algedu 15:7, mida järjepidevalt kasvatati. Avaveerand lõppes 20:11 ja poolajaks oli vahe juba 17 punkti (40:23).

Teisel poolajal jätkas HITO II oma edunumbrite kasvatamist ja ei jätnud seda protsessi pooleli ka viimasel veerandajal, lõpunumbrid 69:43 annavd tunnustus eelkõige kaitsetegevusele.

Võrdselt 18 punkti viskasid Veiko Simm ja Janar Urres, Urmet Roosimägi arvele kanti 15 punkti.

Videod

Teistes paarides peetud vaid üks mäng

Mis päeval peetakse teise asetusega meeskonna koduväljakul ehk Põlvas seeria kolmas, otsustav lahing on seni veel lahtine.

BC Kala/Põlva - KK HITO II paari võitjale tuleb poolfinaaliks vastane paarist Ambla SK - Kuressaare SK Vesse, selles paaris on peetud seni üks mäng, kus Ambla SK kaotas koduväljakul poolaja 42:50, kuid võitis mängu 90:88.

Ka teises tabelipooles on peetud veerandfinaalide esimesed mängud, kus SK RIM/Scanweld alistas 79:63 SK Haapsalu ja Tartu Kalev/Estiko oli EMÜ SKst parem 90:61.

Nelja tugevama vahel toimuv finaalturniir on kavas 5. ja 6. aprillil.