16171819202122
23242526272829
3031

Võrkpall: Finaali otsustav mäng pakkus põnevuslahingu

Kolmapäeva õhtul Jõhvi spordihalli peaväljakul peetud Põlevkivi Volle otsustav finaalmäng Estonia kaevanduse ja Veteranide võistkondade vahel oli tõeline maraton. Mängiti ligi 2,5 tundi. Vastased väärisid teineteist. Lõpuks võitis Estonia võistkonda Veteranid 3:2.

Esimest geimi alustas Estonia mõnepunktilise eduga, kuid kui veteranid said 4 punkti järjest, siis läksid nad ise mõne punktiga juhtima. Seisul 17:14 sai aga Estonia 4 punkti järjest ja läks uuesti ise juhtima. Siis said jällegi veteranid 3 punkti järjest ja asusid omakorda juhtima, kuid Estonia viigistas seisu 21:21. Punkt-punktilt mängiti kuni seisuni 25:25. Geimi lõpus olid kindlamad veteranid ja võitsid geimi 27:25.

Teist geimi alustas mõnepunktilise eduga jällegi Estonia, kuid kui veteranid said 6 punkti järjest, oligi initsiatiiv nende käes. Geimi lõpus said küll mõlemad võistkonnad 4 punkti järjest, kuid eelnevalt saavutatud edu kindlustas veteranidele ka teise geimi võidu 25:22.

Kuigi kolmandas geimis läksid veteranid juhtima 4:0, ei suutnud nad eduseisu hoida, vaid nende mäng lagunes täielikult ning kaotasid selle geimi 14:25. Estonia läks seepeale hoogu ja võitis neljanda geimi koguni 25:11.

Viies geim kulges tõusude ja mõõnadega mõlemale võistkonnale. Estonia läks geimi alguses juhtima 6:1. Veteranid kogusid end ja said 7 punkti järjest ning läksid ise juhtima 8:6. Siis sai Estonia omakorda 6 punkti järjest ja läks juhtima 12:8. Veteranid viigistasid seisu 12:12. Viimased kolm punkti sai aga Estonia ja võitis geimi 15:12 ning ühtlasi ka kogu mängu 3:2.

Teist aastat järjest tuli Estonia Põlevkivi Volle võitjaks. Nende võistkonna põhimängijad: Aljona Tumanova, Anatoli Komissarov, Anton Ivanov, Nikolay
Zhuravlev, Konstantin Vassiljev, Sergei Ushakov.

Veteranide ja endiste töötajate võistkonna põhimängijad: Mari Luuk, Artur Varunov, Ülo Raidma, Aare Aava, Igor Karlson, Vladimir Sergeev, Vadim Furman, Valeri Russakov.