JÕHVISPORT SPORDIKOOL SPORDIKESKUS

JÕHVI SPORDIKALENDER

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Uudised

Varia: Jõhvi Motoklubi võõrustab speedway sõitjaid Kohtla-Nõmmel.

Paarkümmend aastat ei ole mürisenud speedway rattad Kohtla-Nõmme hipodroomil!

Reedel toimub ÖÖ-Speedway Kohtla-Nõmme motostaadionil.

Ka kõige staazikamad motosportlased ei suutnud meenutada millal viimati olid rajal spetsiaalselt speedway jaoks ette valmistatud rattad. Kerget metanooli lõhna, vägevat urinat, nahast kombinesoone ja kiivrikatteid saab aga näha-tunda juba sellel reedel 2. septembril 2011.

“Kohtla-Nõmme öö-speedway 2011” kuulub Eesti karikavõistluste sarja ja on selle 3. etapp. Masinaklassid, mida saame näha on 85cc, FTMX, Quad, K/V, RSW-500, naised. Lahti seletatult - FTMX - tavalised krossimootorrattad, millel on speedway tagarehv ja esipidur eemaldatud. RSW-500 on spetsiaalsed speedway rattad, mille kütuseks metanool, pidurid puuduvad sootuks ja mootori töömahud 125-500 kuubikut. Rõõm on selle üle, et rajale tulevad naised, keda motospordis väga harva sõitmas kohtab. Külgvankrite ja quadracerite klassis tavaliselt võistlusrattal suuri muudatusi ei tehta, kuid ühtteist on sõitjad krossiseadistusest erinevat välja mõelnud.

Esimene start on planeeritud kell 19.15 ja superfinaalid algavad kell 23.30.

Registreerimine siin http://www.msport.ee/index.php?page=158&mod=reg&id=424

Registreerimise nimekirju uurides on vast kõige huvitavam nimi Reino Viidas. Oktoobris 70 aastaseks saav sportlane on kasvatanud üles Tabasalus suure hulga speedway sõitjaid ja tema poeg Ken Viidas on selle ala juures tänaseni. Ken ja Margus Mandre ongi ehk tänaseks ainsad selle alaga tõsiselt tegelevad mehed.

Tabeliseisud on sellel alal rõõmustavad ka Jõhvi Motoklubi sõitjatele. FTMX klassis juhivad Argo ja Riho Keerme võrdse 25 punktiga. Kolmas, viies ja kaheksas on vastavalt Ardo Virkebau, Allar Keerme ja Risto Paesalu.

Quadide klassis on ülivõimsalt juhtimas Iven Avik, kes ilmselgelt on leidnud endale sobiva ala. Loodame, et talle ka väärilisi vastaseid tulevikus leidub. Selle ala taasavastaja Carol Reesna jahib esimestel karikavõistlustel teist kohta.

Speedway klassis juhivad võrdsete punktidega Ken Viidas ja Margus Mandre, Ranna speedway raja taastaja Jaak Soolep on kolmas.

Külgvankrite klassis juhivad Pirrus/Tiik kahe punktilise eduga ekipaazi Sudnikevitsh/Bacmann ees.

Noorte ja naiste klassid on ellu kutsutud ala propageerimiseks ja tulevikku silmas pidades, kuid omamoodi põnevust jagub ka nende sõitudesse.

Kohtla-Nõmme motostaadion on ootel ja kohtume öö-speedwayl!Jõhvi spordiportaal | Jõhvi spordikool